Vkladové produkty

Sporenie a investovanie 

Najdôležitejším rozdielom medzi sporením a investovaním je miera rizika straty, ktorá je s týmito činnosťami spojená. 

Sporenie

Sporením väčšinou rozumieme pravidelné odkladanie menšej časti príjmu a jeho ukladanie na bankový účet. Vkladové účty sú vhodné pre prípad, ak by ste prostriedky, ktoré na nich uložíte, chceli čoskoro použiť alebo si nie ste istí, kedy ich budete potrebovať.

Sporenie a investovanie

V prípade sporenia je riziko straty za normálnych okolností nízke a vklady v bankách sú navyše poistené. Sporenie je najlepším spôsobom, ako zhromaždiť finančné prostriedky na nákup nákladnejších vecí alebo financovania mimoriadnych udalostí (zariadenie domácnosti, exotické dovolenky a pod), ak nechcete nakupovať na dlh (s využitím spotrebného úveru).

Investovanie

Investovanie je na druhej strane ukladanie peňazí do takých aktív, ktoré so sebou nesú riziko straty hodnoty, ale výmenou za možnosť vyššieho výnosu. Avšak pri investovaní pripúšťame iba primerané riziko.

Pred investovaním by ste mali zvážiť, aký cieľ svojou investíciou sledujete a aký je váš vzťah k riziku. Niektoré typy investícií pre vás môžu byť vhodnejšie ako iné.

investičné programy

Investovanie je srdcom každého finančného plánu. Ak necháme peniaze správne pracovať, sami nám pomôžu k dosiahnutiu našich finančných cieľov. V opačnom prípade, kedy len trpia peniaze na bankových účtoch, sa nám naše ciele môžu vďaka inflácii vzdialiť do nedohľadna. Cieľom investovania je zabezpečiť, aby čas hral pre nás, nie proti nám.

Zaujíma vás, ktorá varianta, od ktorej finančnej inštitúcie je najvhodnejšia pre vaše potreby a ciele? Dohodnite si nezáväznú schôdzku alebo využite online formulár. Na základe analýzy vašich potrieb vám bezplatne pomôžeme s výberom finančného produktu aj optimálnej varianty.

Poradenstvo a finančné služby

Spolupracujeme s najväčšími bankami a poisťovňami

Našou prioritou je odbornosť, diskrétnosť a ľudský prístup.

Klienti neustále oceňujú naše služby v oblasti administratívy, ekonomického poradenstva a sprostredkovateľskej činnosti, ktorá sa týka služieb, obchodu a financií.

Sledujte nás