CESTOVNÉ POISTENIE PRE PROFESIONÁLNEHO VODIČA TROCHU INAK

Jazdíte často po krajinách Európy? Možno by ste mali zaostriť svoj zrak na tento článok

Cestovné poistenie nie je dnes žiadna novinka. Dlhé roky ho klienti využívajú pri rekreáciách prípadne pracovných cestách. Znalejší vedia, že hoc to tak niekedy nevyzerá, ročné cestovné poistenie je pohodlnejšie, efektívnejšie a v závislosti od poisťovne vykryje viac dní na jedno vycestovanie za nižšiu cenu ako krátkodobé cestovné poistenie.

CESTOVNÉ POISTENIE PRE PROFESIONÁLNEHO VODIČA TROCHU INAK

Čo je to kvalitné cestovné poistenie? Mám také?

O kvalite a krytí sa dá diskutovať, ale nie vždy výhodná cena = výborná kvalita. Každá poisťovňa presviedča klienta, že je tá najlepšia a má všetko najlepšie. Nie vždy veľký rozsah krytia naozaj kryje klientovi to, čo potrebuje, prípadne si myslí, že má vykryté.
Práve preto je dobré mať jasno v tom aké máte plány pri cestovaní. Či ste večný turista, ktorý rád spoznáva rôzne krajiny, alebo ste napríklad na študijnom pobyte v USA, či Japonsku.
Inou kategóriou sú zamestnanci, ktorí často jazdia mimo SR za účelom služobnej cesty, prípadne manuálne pracujúci zamestnanci, ktorí sú objednaní na vybavenie istej zákazky mimo územie SR.
Špeciálnou kategóriou sú však profesionálni vodiči kamiónovej, nákladnej a autobusovej dopravy. A tejto kategórií venujem nasledujúce riadky.

Ten moment, keď zistíte, že Vaše cestovné poistenie nekryje danú situáciu a pýtate sa prečo?!

Často sa stáva, že klienti rôznych bankových domov a  poisťovní, vidia pekný pútač, prípadne ich milá pani osloví s cestovným poistením. Cena je lákavá, krytie viac než dostatočné. Avšak má to jeden háčik, a to dosť podstatný. Účel cesty je štandardne rekreácia / turistika bez rizikových športov. Ak ste však povolaním profesionálny vodič a prihodí sa Vám poistná udalosť počas služobnej cesty, máte žiaľ smolu. Pre tieto prípady je potrebné dojednať cestovné poistenie kde nie je vo výluke povolanie - profesionálny vodiť kamiónovej, nákladnej, alebo autobusovej dopravy.

Ako mať správne vykryté riziká ak som profesionálny vodič?

Vždy je to všetko o cene. Ak preferujete cenu, krytie bude skromnejšie, no rozhodne nie zbytočné!
Za príklad si zoberiem klienta, ktorému sme realizovali v jeho malej prepravnej spoločnosti práve takéto poistenie.
Klient mal jednoduchú požiadavku, mať cestovné poistenie, ktoré mu preplatí liečebné náklady, zabezpečí mu krytie zodpovednosti za škodu či už na zdraví, alebo na majetku a má záujem o asistenčné služby, prípadne pomoc pri strate / odcudzení dokladov.

Z týchto požiadaviek sme vypracovali dve ponuky v Generali Poisťovni, ktorá nám vyšla ako zaujímavý partner pre krytie profesionálnych vodičov.

Na výber sú dve možnosti, poistenie "Klasik" a poistenie "Komfort". Rozdiel je hlavne v rozsahu pripoistení, teda pátranie a záchrana, poistenie zodpovednosti, úrazové poistenie a batožina.

Dojednané rizikáKlasikKomfort
Poistenie liečebných nákladovÁnoÁno
Poistenie pátrania a záchranyNieÁno
Poistenie zodpovednosti za škoduNieÁno
Úrazové poistenieNieÁno
Poistenie batožiny a dokladovNieÁno
Asistenčné službyÁnoÁno
Asistenčné služby nadštandardÁnoÁno

 

Výška poistných súm pre jednotlivé riziká je dostatočná. Doba na jedno vycestovanie je z priemerných 45 dní pri klasickom cestovnom poistení stanovená na 90 dní.

 

 

Tak ako pri variante Klasik, aj pri variante Komfort, môže klient bez návratu do SR využiť až 90 dní na jedno vycestovanie.
Poistné limity pre tento balík sú nasledovné.

 

Cena riešení vs. pridaná hodnota pre firmu kde je viac vodičov

Okrem ľudského pohľadu, že je o jednotlivých vodičov postarané v prípade úrazu, alebo choroby, je dobré vedieť, že ak by z nejakého dôvodu vodič nemohol pokračovať v dohodnutom pláne cesty, je v rámci cestovného poistenia krytá doprava zastupujúceho zamestnanca. Aj takéto dodatočné cestovné náklady predražujú objednanú zákazku.

V neposlednom rade je vhodné spomenúť pomoc pri zabezpečení právnej pomoci a preddavok na advokáta/kauciu.

Ročné poistné pre balík Klasik stojí pre jednu poistenú osobu 47,00 EUR a balík Komfort 77,00 EUR.

(pre našich klientov vieme dojednať exkluzívnu zľavu 10% , pričom výška ročného poistného je Klasik je  42,30 EUR a Komfort len 69,30 EUR)

Možno sa Vám bude zdať dané poistné drahšie, ako štandardné cestovné poistenie, avšak je nevyhnutné si uvedomiť, že bežné cestovné poistenie takúto služobnú cestu vôbec nekryje.

Daným poistením môžete ochrániť nielen svoju rodinu, ale do istej miery aj svoj biznis. V prípade, že máte zamestnancov, stávate sa tak zodpovednejší aj za ich rodiny a v neposlednom rade máte zamestnávateľský benefit, ktorým si viete vytvoriť lepší image oproti iným zamestnávateľom v rovnakom segmente podnikania.

Napíšte nám

 

Poradenstvo a finančné služby

Spolupracujeme s najväčšími bankami a poisťovňami

Našou prioritou je odbornosť, diskrétnosť a ľudský prístup.

Klienti neustále oceňujú naše služby v oblasti administratívy, ekonomického poradenstva a sprostredkovateľskej činnosti, ktorá sa týka služieb, obchodu a financií.

Sledujte nás

FreeScout